23 августа 2013 г.

Пам’ятні монети "1025-річчя Хрещення Київської Русі"


Національний банк України 3 липня 2013 року уводить в обіг пам'ятны монети "1025-річчя Хрещення Київської Русі" номіналом 100 гривень із золота, номіналом 20 гривень зі срібла, номіналом 5 гривень з нейзильберу. Монети присвячені запровадженню Володимиром Великим християнства як державної релігії, що сприяло об`єднанню та зміцненню Київської Русі, поширенню писемності, відкрило широкі перспективи економічних і культурних зв`язків тощо.

На аверсі монети номіналом 100 гривень розміщено: угорі малий Державний Герб України, стилізовані написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), рік карбування монети 2013 та номінал (унизу): СТО ГРИВЕНЬ. У центрі монети зображено композицію - хрест-енколпіон та фігури-символи чотирьох євангелістів: Матвія в образі ангела, Марка в образі лева, Луки в образі тельця, Іоанна в образі орла. Кожен із них крилатий і тримає Євангеліє.
На реверсі монети номіналом 100 гривень зображено стилізовану композицію - на тлі хреста, прикрашеного виноградною лозою, обличчя князя Володимира Великого (ліворуч), відбиток його печатки (праворуч), півколом напис - 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.

На аверсі монети номіналом 20 гривень розміщено: угорі малий Державний Герб України, стилізовані написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), рік карбування монети 2013 та номінал (унизу): ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ. У центрі монети зображено композицію - хрест-енколпіон (елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000449 г) та фігури-символи чотирьох євангелістів: Матвія в образі ангела, Марка в образі лева, Луки в образі тельця, Іоанна в образі орла. Кожен із них крилатий і тримає Євангеліє.
На реверсі монети номіналом 20 гривень розміщено багатофігурну композицію: Володимир Великий та Андрій Первозваний, які тримають хрест, святі Антоній та Феодосій Печерські, Кирило та Мефодій, угорі - Зимненська ікона Пресвятої Богородиці, з обох боків від якої ангели, унизу півколом стилізований напис - 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.

На аверсі монети номіналом 5 гривень (ЕСТЬ В КОЛЛЕКЦИИ) розміщено: угорі малий Державний Герб України, стилізовані написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), рік карбування монети 2013 та номінал (унизу): П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ, праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України. У центрі монет зображено композицію - хрест-енколпіон та фігури-символи чотирьох євангелістів: Матвія в образі ангела, Марка в образі лева, Луки в образі тельця, Іоанна в образі орла. Кожен із них крилатий і тримає Євангеліє.
На реверсі монети номіналом 5 гривень розміщено багатофігурну композицію: Володимир Великий та Андрій Первозваний, які тримають хрест, святі Антоній та Феодосій Печерські, Кирило та Мефодій, угорі - Зимненська ікона Пресвятої Богородиці, з обох боків від якої ангели, унизу півколом стилізований напис - 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий